راز جوانی به کمک ماسک صورت

راز جوانی به کمک ماسک صورت + آموزش ساخت ماسک خانگی

سـلامت پوسـت ارتباط مسـتقیمی با زیبایی آن دارد و به همین دلیل روشهای زیادی برای رسـیدگی به پوسـت وجود دارد. اسـتفاده از ماسـک صـورت یک روش مورد تأکید کارشـناسـان سـلامت پوسـت، سـاده و کم‌هزینه برای رسـیدگی به پوسـت اسـت. این ماسـک‌ها، چه خانگی و چه در بین محصـولات آرایشـی و بهداشـتی، از محصـولات مورد علاقه خانم‌ها برای داشـتن پوسـتی سـالم، درخشـان و زیبا هستند.

آنها قادرند بعضی مشکلات پوستی، مثل خشکی، قرمزی یا التهاب، چربی پیش از حد و مسدود شدن منافذ پوست را درمان کنند. اکثر آنها حاوی عناصـری مانند چربی‌های ضـروری، روغن‌های ماسـاژ، گیاهان دارویی و ویتامین‌ها هسـتند. اسـتفاده از آنها برای انواع پوسـتها مفید اسـت، و در کنار آبرسـانی پوسـت، چربی را نیز متعادل میکند و منافذ پوسـتی را در شـرایط بهینه قرار میدهد. اهمیت ماسک صورت به اندازه‌ای است که گاهی آن را برای آقایان نیز توصیه میکنند.
در ادامه با هر آنچه لازم است درباره ماسک‌ها بدانیم آشنا خواهید شد.

فهرست مطلب نمایش فهرست مطلب

چرا باید از ماسک صورت استفاده کنیم؟

کسب آرامش

این ماسـک‌ها فقط با هدف بهبودی ظاهر پوسـت طراحی نشـده‌اند، بلکه میتوانند خواص درمانی هم داشـته باشـند. زمانی که آنها با روغن‌های ضـروری معطر ترکیب شـوند، حس‌های مختلف را تحریک کرده، و در نتیجه آرامش خاصـی به ذهن میدهند. همچنین، در بیشتر ماسـک‌ها، از رایحه‌های طبیعی و خوشبو، مثل نعنا و رزماری، اسـتفاده میشـود، که باعث ایجاد خواص رایحه‌درمانی در آنها میشـود. بهتر اسـت قبل از اسـتفاده از ماسـک، دوش آبگرم بگیرید، چند شـمع روشـن کنید و نور اتاق را کاهش دهید و مدت زمانی که ماسک صورت را روی چهره خود قرار داده‌اید را به فال نیک بگیرید تا به آرامش دست پیدا کنید.

پاکسازی عمیق

فرآیند پاکسـازی روزمره به از بین بردن عناصـر زائد مختلف، مانند آلودگی‌ها، چربی‌ها، مواد آرایشـی و ناخالصـی‌ها از روی پوسـت کمک میکند، اما اســتفاده از ماســک صــورت، فرآیند پاکســازی را به شــکل عمیقتری انجام میدهد. ماســک خوب قادر اســت مقاومترین ناخالصی‌های پنهان‌شده زیر لایه‌های اپیدرم را بیرون بیاورد.

باز کردن منافذ پوست

عناصـر زائد به اندازه‌ای در لایه‌های عمیق پوسـت فرو میروند، که شـرایط براي رشـد و گسـترش باکتری‌ها فراهم میشـود. پس از آن نیز، انواع و اقسـام جوش‌های ریز و درشـت روی صـورت پدید می‌آیند که آزاردهنده خواهند بود. زمانی که آنها از روی پوسـت حذف شـوند و سـلول‌های مرده پوسـت برداشـته شـوند، منافذ پوسـت تا حد زیادی باز میشـوند. اسـتفاده منظم از ماسـک صـورت به این موضوع کمک زیادی میکند.

افزایش درخشندگی

برداشـتن ماسـک بعد از خشـک شـدن روی صـورت و ایجاد نوعی حالت سـفتی، باعث انبسـاط رگ‌های خونی پوسـت میشـود، و وضـعیت عمومی پوسـت را بهبود میبخشـد. این نیز موجب میشـود پوسـت اکسـیژن بیشـتری دریافت کند و در نتیجه، نرمتر و صـافتر شـده، و در آن درخشـش و طراوت ایجاد شـود. به خصـوص ماسـک‌هایی که اسـتفاده از آنها احسـاس سـوزن‌سـوزن شـدن در پوست ایجاد میکنند.

رژیم مراقبت از پوست

برای جذب سـریعتر و عمیقتر محصـولاتی مانند لوسـیون‌ها، سـرم‌ها و انواع کرم‌هاي شـبانه، هرگز نباید اسـتفاده منظم از ماسـک صـورت را فراموش کرد. این کار عملکرد همه محصـولات محافظت‌کننده و مرطوب‌کننده را بهتر از قبل خواهد کرد، و شـما بعد از مدتی با نتایج مثبتی مواجه خواهید شـد که تا قبل از اسـتفاده از ماسـک‌های صــورت هرگز ندیده بودید. با تداوم در اسـتفاده از ماسک صورت، فرآیند آبرسانی پوست بهتر انجام شده، و سایر ترکیبات رسیدگی به پوست، سریعتر جذب میشوند.

ماسک صورت بانوان

نظر متخصصین در خصوص ماسک صورت

دکتر مارنی نوسباوم، استادیار پوست بیمارستان کورنل ویلِ نیویورک

ماسـک‌ها ابزارهایی مهم در مجموعه ابزار زیبایی هسـتند. آنها تأثیر سـریعی بر روی بسـیاری از وضـعیت‌ها، مانند خشـکی، تورم، قرمزی و حتی آکنه پوست دارند. بسته به نوع و وضعیت پوست شما، حتما ماسک مناسبی برای بهبود سریع آن وجود دارد.

دکتر دیِردِر هوپِر، استادیار بالینی پوست دانشگاه ایالتی لوئیزیانا نیواورلئان

ماســک‌ها روی پوســت را با لایه‌ای پوشــانده، و مواد موجود در خود را به داخل منافذ منتقل میکنند. آنها میتوانند غلظت‌های بالاتری از ترکیبات فعال را برای رطوبت‌رسانی، پر کردن منافذ و تعادل پوست منتقل کنند.

دکتر آنی چیو، متخصص پوست مرکز پزشکی سدار سینای لوس‌آنجلس

ماسـک‌ها برای مشـکلات پوسـتی مشـخص، مثل پوسـت خشـک و حسـاس، بسـیار مناسـبند. ما از ماسـک‌های تسـکین‌دهنده برای مراقبت‌های بعد از لیزر یا لایه‌برداری استفاده میکنیم تا میزان قرمزی پوست را کاهش داده و روند درمان را تسریع کنند.

اگر قصد داشتید در خانه و به روش خود ماسک بسازید، حتما این دو نکته را قبل از گذاشتن ماسک رعایت کنید:

پوست خود را با مایعی غیرصابونی و با PH خنثی که دارای مواد مغذيی برای پوست است بشویید.
برای آبکشی از آب گرم استفاده کنید تا منافذ پوست باز شوند.

انواع ماسک‌هاانواع ماسک صورت

انواع ماسک‌ها بر اساس خواص مواد تشکیل‌دهنده آنها

 • تمیزکننده عمقی
 • روشن‌کننده (درخشان‌کننده)
 • ضدجوش
 • آبرسان
 • جوان‌ساز
 • سم‌زدا

انواع ماسک‌ها بر اساس نوع ساخت

خانگی

این ماسـک‌ها معمولا از ماسـت، عسـل و میوه‌ها یا سـبزیجاتی مانند خیار درسـت میشـوند. شـاید تهیه آنها سـاده‌تر و کم‌هزینه‎تر از ماسک‌های تجاری باشد، اما به اندازه ماسک‌هاي تجاری مؤثر نیستند.

تجاری

این ماسک‌ها با فرمول‌های خاص و دوز مشخصی از ترکیباتشان درست میشوند و تهیه‌شان در خانه ناممکن است.

بیو

در این ماسـک‌ها از روغن‌های گیاهی و سـیلیکون اسـتفاده میشـود تا پوسـت را صـاف و جوان کند، اما اسـتفاده کوتاه‌مدت از آنها تأثیرگذار نخواهد بود.

توجه:

ماسک شما از هر نوعی باشد، استفاده صحیح و به موقع از آن، ضامن اثرگذاري آن خواهد بود.

چه‌طور از ماسک استفاده کنیم؟

روش درست

توجه کنید که برای کسب همه فواید، باید تمام دستورالعمل‌ها را جدی بگیرید.

1ـ زمینه‌سازی

 • استفاده از ماسک صورت شلوغ‌کاری خاصی دارد، و بهتر است زمانی به آن اختصاص داده شود که کسی مزاحم نشود.
 • بهتر است در وان حمام (یا جایی که برای مدت مورد نیاز براي اثرگذاری ماسک، بتوان در آن کاملا آرام و بیحرکت ماند) از ماسک استفاده کنید، تا صورت و گردنتان تکان نخورد و ترکیبات آن کاملا جذب پوستتان شود.
 • موهایتان را طوری ببندید که روی صورتتان نریزند.
 • در حین استفاده، لباس‌هایی بپوشید که کثیف شدنشان مهم نباشند.

2ـ پاكسازی

 • هر نوع آرایشی را از روی صورت پاک کنید.
 • صورت خود را با آب و پاک‌کننده‌های روزانه بشویید. پوست باید فارغ از هر گونه چربی و آلودگی باشد، تا ترکیبات ماسک به خوبی وارد پوست شوند.
 • بهتر است که قبل از استفاده از ماسک حمام کنید.
 • صورتتان را لیف بزنید تا سلول‌های مرده از روی آن پاک شوند، و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود.

3ـ  آماده‌سازی

 • در فضای مرطوب و گرمی مثل حمام قرار بگیرید، تا منافذ صورتتان باز شوند.
 • دست‌ها و پوست صورت باید کمی مرطوب باشند.
 • قبل از اســتفاده، مقداری ژل یا کرم چشــم به اطراف چشــم‌ها بزنید. این کار از پوســت ظریف و حســاس دور چشــم‌ها محافظت کرده، و مانع کاهش رطوبت این ناحیه مهم میشود.
 • ماسـک را به اطراف چشـم که پوسـت بسـیار نازکی دارد نمالید. در غیر این صـورت احتمال تورم و تحریک پوسـت وجود دارد.
 • ماسـک را به آرامی روی پوسـت قرار دهید. ماسـک نباید روی صـورت مالیده شـود. (برای ماسـک‌های مرطوب‌کننده، بهتر است لایه ضخیمی از آنها را روی صورت و گردن قرار دهید، تا پوست نیاز خود را تأمین کند.)
 • منافذ بینی را باز بگذارید تا راحت تنفس کنید.
 • ماســک را به گونه‌ای قرار دهید تا تمامی نواحی صــورت و مقداری از گردن را پوشــش دهد. اســتفاده از ماســک بر روی گردن، جلوی چروکیدگی پوست گردن را میگیرد.

4ـ انتظار

 • براي عملکرد مطلوب ماسک، باید بین 10تا 15دقیقه صبر کنید.
 • دسـتورالعمل‌های ماسـک را مطالعه کنید، چرا که ترکیبات بعضـی ماسـک‌ها زمان بیشتری برای جذب شـدن نیاز دارند.

برخی فکر میکنند هرچه ماسـک مدت بیشـتری روی صـورت بماند، اثر بیشـتری خواهد داشـت، اما چنین باوری کاملا غلط است. فقط باید زمان اعلام‌شده در دستورالعمل را به ماسک اختصاص دهید.

5ـ جداسازی

 • بیشتر ماسک‌ها ترکیباتی دارند که روی پوست می‌چسبند. در حین برداشتن این ترکیبات مواظب پوست باشید.
 • برای این کار اصلا به پوست فشار نیاورید. استفاده از آب و پارچه/حوله/لیف نرم برای این کار بهترین گزینه‌ها هستند.
 • پس از خشک شدن ماسک، یک لیف/پارچه نرم، گرم و مرطوب را روی صورت گذاشته، و آن را برای چند ثانیه نگه دارید. این ترفند، چسبندگی ترکیبات ماسک را از بین برده و فرآیند شستشوی آن را بسیار راحت‌تر میکند.
 • برای شستشو پوست را نمالید و اجازه دهید ترکیبات به آرامی از صورت شما پاک شوند.
 • در نهایت صورت را با استفاده از حوله‌ای تمیز خشک کنید.

بعد از استفاده

پس از شـسـتن ماسـک، صـورتتان را خوب خشـک کنید و مقداری تونر بر روی پوسـت صـورت و گردن بمالید تا منافذ باز پوسـت کوچکتر شوند. سپس مقدار بسیار کمی کرم مرطوب‌کننده بر روی پوست صورت بمالید تا از خشک شدن آن جلوگیری کند. پس از این کار، بهتر است فعالیت‌های دیگر نیز، مثل سرم، مرطوب‌کننده، کرم چشم، بالم لب و کرم ضدآفتاب، انجام شوند.

توجه:انواع ماسک صورت

استفاده مداوم از ماسک به تنهایی، و بدون مراقبت از پوست، بیهوده است و نتیجه‌ای نخواهد داشت. ماسک همچون مکملی است، که در کنار یک سـری عادات تقویت‌کننده فواید بسـیاری خواهد داشـت. به عبارت دیگر، ماسـک‌ها ممکن اسـت به تنهایی مزایایی داشته باشند، اما در کنار روش‌های دیگر مراقبت از پوست، تأثیر بسیار بیشتری خواهند داشت.

نکات مهم

زیاده‌روی نکنید

ماسـک‌های مرطوب‌کننده باید دو بار در هفته اسـتفاده شـوند. مگر اینکه در آب‌وهوایی خیلی گرم، سـرد یا خشـک زندگی کنید و پوستتان خشک شده باشد، که در این صورت باید به طور روزانه از آنها استفاده کنید.

ماسـک‌های روشـن‌کننده و پاک‌کننده پوسـت، حاوی مواد لایه‌بردار و ملتهب‌کننده هسـتند، و اسـتفاده بیش از حد از آنها به شـدت مضر است و میتواند به پوست آسیب برساند.

مراقب ماسک‌های خانگی تقلبی باشید

خیلی اوقات، فرمول‌های عجیب و دور از ذهنی به عنوان ماسـک مقوی یا محافظ پوسـت دیده و شـنیده میشـوند، که با ترکیبی از میوه‌ها، عطرها و داروهای عطاری، سـعی در بهبود وضـع ظاهری پوسـت دارند. اما توجه کنید که تهیه ماسـک و مراقبت از پوسـت کاری تخصصی است، و بهتر است توسط پزشک مجرب و کارآزموده، و در مراکز درمانی معتبر و دارای صلاحیت انجام شود.

متأسفانه هر روز افراد زیادي به دلیل بروز واکنش‌های آلرژیک و حتی عفونی، در اثر مداخلات نابه‌جای مراقبت از پوست و استفاده از ماسک‌های تقلبی، به پزشکان مراجعه میکنند، و گاهی به درمان‌های طولانی و پرهزینه نیاز پیدا میکنند.

چطور ماسک منجر به پیری پوست میشود؟

پیری پوسـت صـورت، شـاید تنها به دلیل مسـائلی مثل سـن، اسـترس و یا مشـکلات به وجود نیامده باشـد. اسـتفاده اشـتباه از برخی مواد به عنوان ماسـک نیز میتواند موجب این مشـکل شـود. براي حفظ بیشـتر جوانی و زیبایی پوسـت باید با احتیاط از ماسـک‌ها اسـتفاده کرد. همچنین توجه کنید که تقریبا همه موادی که باعث خشـکی و سـوزش پوسـت میشـوند، میتوانند منجر به مشـکلات جدی پوستی شوند.

حمام آب داغ را کنار بگذارید

حمـام آب داغ احســـاس خوبی دارد، امـا رطوبـت لایـه بیرونی پوســـت را کـاملا از بین میبرد. آب داغ، چربی طبیعی لایـه اپیـدرم را کاهش داده، لایه محافظ رطوبت پوست را تخریب کرده، و منجر به خشکی و عدم تعادل پوست میشود.
اگر به طور طبیعی، پوسـتی چرب یا پرجوش دارید، خشـک کردن آن، باعث واکنشـی برای چربی‌سـازی بیشـتر در پوسـت میگردد.
همیشـه به جای آب داغ، از آب ولرم اسـتفاده کنید، و دوش‌های آب داغ را به حداقل برسـانید. به خصـوص در زمسـتان، که پوسـت بیشتر مستعد خشکی و خارش است.

هر ماسک طبیعی‌ای مؤثر نیست

در گذشـته به هنگام بیماری، از توصـیه‌های درمانی و سـاده ریش‌سـفیدان و مادربزرگان که تا حدی به طب اشـراف داشـتند، اسـتفاده میشـد. امروز نیز برخی ترجیح میدهند با ترکیب مواد سـاده و طبیعی، نسـخه‌ای تهیه کرده، و از آن برای داشـتن پوسـتی سـالمتر و حتی درمان برخی اختلال‌ها و بیماريی‌های پوسـتی اسـتفاده کنند. در حالی که نمیدانند از دیدگاه طب سـنتی، سـلامت پوسـت تنها با مصـرف موضـعی ماسـک صـورت امکانپذیر نیسـت، و نیازمند تقویت و اصـلاح عملکرد اعضـا و اندام‌های داخلی نیز هسـت. در حقیقت، پوسـت نمایانگر فعل و انفعالات درونی بدن است. بنابراین علاوه بر استفاده از ماسک، باید برای رفع اختلالات و مشکلات اقدام کرد، و از روش‌های مراقبتی دیگر نیز بهره جست.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بهترین محصولات کامان

چه‌طور اثربخشی ماسک صورت را افزایش دهیم؟

پاک کردن پوست

ماسک باید بر روی پوست تمیز استفاده شود. برای این کار میتوان از محصولات پاک کننده یا گلاب و سرکه سیب استفاده کرد.

بخور دادن پوست

انجام این کار پیش از استفاده از ماسک واجب نیست، اما اثربخشی آن را بالا میبرد. ده دقیقه بخور، بسیار مفید خواهد بود.

ماساژ صورت و گردن

صورت و گردن را از پایین به بالا ماساژ دهید، تا پوست کشیده شود و مواد فعال وارد عمق آن شوند.

استفاده منظم

اسـتفاده از ماسـک برای مدتی کوتاه و رها کردنش، نمیتواند اثربخشـی بالایی داشـته باشـد. بهترین زمانبندی، دو بار در هفته و برای حداقل دو ماه است.

سؤالات رایج

چه زمانی نتایج ظاهر می‌شوند؟

به محض اسـتفاده، میتوانید اثرات آن را ببینید. پوسـت شـما تازه، نرم و زیبا خواهد شـد. اما تمام این آثار، روز بعد ناپدید خواهند شد. آنها فقط وقتی باقی میمانند که به طور مرتب از ماسک‌ها استفاده کنید و مواد فعال آنها بتوانند وارد پوست شوند.

آیا استفاده از یک ماسک بهتر از چند نوع ماسک است؟

اسـتفاده از فواید چند ماسـک، مسـلماً بهتر از یک ماسـک اسـت. بهترین کار این اسـت که بر حسـب نیاز، سـه نوع ماسـک را انتخاب کرده، و در طول هفته به نوبت از آنها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که هرگز از دو ماسک پشت سر هم استفاده نکنید، زیرا پوسـت براي دریافت مواد فعالی که روی آن نشـسـته نیازمند زمان اسـت. البته ممکن اسـت متخصـص پوسـت شـما، پیشـنهاد کند از دو ماسک به صورت همزمان، و براي قسمت‌های مختلف صورت و گردن استفاده کنید.

چه زمانی براي پاک کردن ماسک مناسب است؟

معمولا زمان اسـتراحت ماسـک بر روی صـورت 10 تا 15 دقیقه اسـت، ولی براي ماسـک‌های آبرسـان یا تقویت‌کننده، میتوان مدت بیشــتری به آنها فرصــت داد. اما در مورد ماســک‌های پاک‌کننده یا روشــن‌کننده باید دقیقاً زمان معین‌شــده در دســتورالعمل را اختصـاص داد، چرا که در غیر این صـورت احتمال آسـیب دیدن پوسـت وجود دارد. اگر این نوع ماسـک‌ها به موقع از روی پوسـت پاک نشوند، حس گزش و سوزش به وجود خواهند آورد.

آیا ماسک‌ها قادر به از بین بردن جوش‌های سرسیاه هستند؟

ماسـک‌های پاک‌کننده میتوانند آنها را از بین ببرند. این جوش‌ها، در واقع چربی‌های اکسـیدشـده روی پوسـتند که سـیاه شـده‌اند. البته ماسـک‌ها تنها برای پیشگیری از بروز آنها و پاک کردن پوسـت مناسـبند، و برای درمان همیشـگی، باید به متخصـص پوسـت مراجعه کنید.

ماسک‌های خانگی

خیلی از افراد دوست دارند با استفاده از روش‌های طبیعی و با هزینه‌های پایین، پوستی شاداب و زیبا داشته باشند. به همین دلیل هم با اســتفاده از مواد طبیعی موجود در منزل، ماســک، کرم و نرم‌کننده برای خود میســازند و از آنها اســتفاده میکنند. این در حالی است که درباره ترکیب این مواد، و عوارض و صدمات احتمالی آگاهی چندانی ندارند.

در ادامه مطمئن‌ترین ماسک‌های خانگی شرح داده میشوند، اما توجه کنید که پیش از استفاده از آنها، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید و نظرات کاملتری در خصوص آنها دریافت کنید.

آموزش ساخت چند ماسک صورت ساده خانگی

 • برای پاكسازی = دو قاشق چايخوری عسل + یک قاشق چايخوری آبلیمو
 • برای چربی‌زدایی = دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا + یک قاشق غذاخوری زردچوبه
 • برای روشن‌سازی = دو قاشق غذاخوری شیر + یک قاشق غذاخوريی آب‌گوجه
 • برای درخشانسازی = دو قاشق غذاخوری ماست + دو قاشق غذاخوری آبلیمو
 • برای بستن منافذ باز = دو قاشق غذاخوری قهوه + دو قاشق غذاخوريی عسل
 • برای جوش‌های سرسیاه = یک قاشق غذاخوری آبلیمو + یک عدد سفیده تخم‌مرغ

محبوب‌ترین ماسک های تجاری

ماسک نقابی آنیپک مدل آلوئه ورا

ماسک نقابی آنیپک مدل آلوئه ورا:

ساخت کره

قیمت مناسب

برای پوست‌های چرب , خشک , آکنه

آبرسان و تسکین دهنده پوست التیام بخش وضد چروک ضد عفونی کننده مناسب پوست های آسیب دیده ، حساس و آفتاب سوخته

مشاهده قیمت و خرید

 

ماسک نقابی آنیپک مدل انارماسک نقابی آنیپک مدل انار

ساخت کره

قیمت مناسب

برای پوست‌های حساس , آکنه

سفت کننده و نرم کننده حالت ارتجاعی پوست، افزایش استحکام پوست، از بین برنده آکنه و جوش های صورت، روغن آرگان اکسیژن رسانی درون سلولی و ایجاد بهبودی بافت های پوستی

ماسک انار حاوی عصاره انار طبیعی است که پوست را جوان و شاداب می نماید.

مشاهده قیمت و خرید

 

 

ماسک نقابی آنیپک مدل مرواریدماسک نقابی آنیپک مدل مروارید

ساخت کره

قیمت مناسب

برای پوست‌های چرب

دارای ویتامین A , ویتامین E

آبرسان پوست و التیام دهنده پوست مناسب برای پوست های کدر جلوگیری از ایجاد کک و لک ها

مشاهده قیمت و خرید

 

 

ماسک نقابی آنیپک مدل عسلماسک نقابی آنیپک مدل عسل

ساخت کره

بوی نه چندان خوب

برای تمام پوست‌ها

دارای ویتامین B5 , ویتامین B3

ضد چروک و تسکین دهنده ضد التهاب مناسب برای انواع پوست بهبود دهنده زخم،رفع تیرگی و کدر پوست ، پاک کننده و شفاف کننده پوست صورت ، جوان ساز پوست و از بین برنده سلول های مرده پوست.

مشاهده قیمت و خرید

 

 

ماسک زغال Sevda

ماسک زغال Sevda

ساخت ایران

قیمت مناسب

برای پوست‌های آکنه , خشک , معمولی , چرب , حساس

با استفاده از« ماسک زغال Sevda» پوست شما به‌صورت ملایم لایه برداری شده و ناخالصی‌های حاصل از آلودگی محیط از روی پوست به راحتی پاک می‌شود. ‎آکنه و جوش از بین رفته، جوش‌های سر سیاه برطرف شده و منافذ باز پوست که ظاهری زشت دارند بسته شده و پوست زیبایی و طراوت خود را باز میابد.

مشاهده قیمت و خرید

 

بهترین ماسک‌ها از دید healthline:

www.healthline.com

توجه: ممکن است کالای معرفی شده در این مقاله در سایت فروشنده موجود نباشد، در این صورت می‌توانید از محصولات مشابه بازدید نمایید.

 

این مقاله برای شما چقدر مفید بود؟

برای امتیازدهی بر روی ستاره‌ها کلیک کنید

میانگین امتیازات: 3.7 / 5. تعداد امتیازها: 3

تا به حال امتیازی داده نشده است. اولین نفر باشید

درباره‌ی رامتین رضایی

دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و علاقه مند به تکنولوژی های روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *